Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

uladarek

wpisy na blogu

ławy ... coś się powoli rusza

Blog:  uladarek
Data dodania: 2013-05-26
wyślij wiadomość

... I zaczeło się smiley Wczoraj wylali ławy pod bloczek fundamentowy. Jutro smarowanie papa i ilozacja a potem murowanie bloczków.

... Małymi krokami ale do przodu...

 

1Komentarze
Data dodania: 2013-05-26 22:24:33
Nie za szybko? Według mnie ławy powinny postać co najmniej tydzień i trzeba je polewać wodą... warstwa zabezpieczająca raczej nie dopuści wody przez co beton może wam popękać... ustalaliście to z kierownikiem budowy? Pozdrawiam
odpowiedz

podniesienie terenu

Blog:  uladarek
Data dodania: 2013-05-03
wyślij wiadomość

Witam!

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć na temat przepisów prawnych dotyczących podniesienia terenu.

W ostatnich kilku dniach robiliśmy wykopy pod fundamety i ziemie którą wykopaliśmy rozwoziliśmy po działce. Od strony sąsiadów wyszło że podnieśliśmy działkę o około 1 m.

Sąsiadka przyszła i zaczeła gadać coś na temat muru oporowego bo jej działka zorbiła się niżej i niby woda jej spływa. Tak naprawde to jej działka cały czas była niżej. Ale nie chcemy być z nią w konflikcie i chcielibyśmy wszsytko załatwiać zgodnie z prawem.

Proszę o informację co możemy zrobić.

 

 

2Komentarze
Data dodania: 2013-05-03 22:15:50
Mi wiadomo, że różnica poziomów pomiędzy sąsiednimi działkami nie może przekraczać 80cm. Jeśli ziemi z fundamentów macie za dużo to chyba należy ją wywieźć. Może jest ktoś u Was na osiedlu co też się buduje i musi się podnieść?
odpowiedz
Data dodania: 2013-05-03 22:28:12
Ostatnio to przerabialiśmy, bo sąsiad podniósł teren i na serio nas zalało prawie... Znaleźliśmy takie przepisy: art. 29 ust. 1 – 3 Ustawy Prawo wodne: Art. 29. 1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może: 1) zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej, ani kierunku odpływu ze źródeł ze szkodą dla gruntów sąsiednich; 2) odprowadzać wód oraz ścieków na grunty sąsiednie. 2. Na właścicielu gruntu ciąży obowiązek usunięcia przeszkód oraz zmian w odpływie wody, powstałych na jego gruncie wskutek przypadku lub działania osób trzecich, ze szkodą dla gruntów sąsiednich, 3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom. Cytowany przepis dotyczy wszelkich zmian stanu wody, także zmiany kierunku wody opadowej, jeśli jest ona szkodliwa dla gruntów sąsiednich, co ma miejsce w opisywanym przypadku /wodę wypompowaną traktuję jako opadową/. Przy takim oddziaływaniu na grunty sąsiednie, zgodnie z art. 29 ust. 3 stawy Prawo wodne, przewidziany jest administracyjny tryb postępowania dla rozstrzygnięcia sporu (por. Uchwała SN z 27 czerwca 2007 r. III CZP 39/07).
odpowiedz
uladarek
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 20403
Komentarzy: 25
Obserwują: 13
On-line: 9
Wpisów: 7 Galeria zdjęć: 0
Projekt ALTEA MAŁA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Dobre Miasto
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2013 maj
2013 kwiecień
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik